Vyšla příručka „Aktivní podpora zaměřená na člověka“

Naše nová publikace Aktivní podpora zaměřená na člověka právě dorazila z tiskárny!

Tématu aktivní podpory jsme na podzim věnovali veřejné online kurzy. Jedná se o přístup k dospělým i dětem s mentálním postižením zaměřený na jejich maximální zapojení do činností v běžném životě, do rozhodování o sobě, a také na podporu budování jejich vztahů s lidmi. A to vše i u lidí s větší potřebou podpory, kteří na první pohled nic z toho nezvládnou.

Nyní vám nabízíme český překlad příručky o tomto přístupu. Autoři knihy – Julie Beadle-Brown, Bev Murphy a Jill Bradshaw – napsali také publikaci SPELL: porozumění autismu, kterou jsme česky vydali před dvěma lety a máme ji také stále v nabídce.

Kniha Aktivní podpora zaměřená na člověka je určena pro sociální pracovníky a další odborníky, ale i pro pečující. Ocení ji každý, kdo poskytuje podporu lidem s mentálním postižením.

Tato kniha představuje ucelený výukový program, který vám pomůže pochopit principy aktivní podpory a její praktické využití. Provede vás krok za krokem historií a východisky tohoto přístupu, vysvětlí důležitost zapojování lidí s mentálním postižením do smysluplných činností a vztahů, probere čtyři zásady aktivní podpory a ukáže, jak aktivní podporu propojovat s dalšími přístupy.

Objednávat můžete zde.

Tato příručka vznikla s podporou hlavního města Prahy a Ministerstva zdravotnictví.