Proběhl víkendový rehabilitační pobyt pro pečující a jejich potomky

Setkání proběhlo v krásném a meditativním prostředí kapucínského kláštera v pražských Hradčanech. Byl zajištěn bohatý program pro potomky. A počasí nám přálo, což umocnilo pozitivní dojmy z celého prodlouženého víkendu.

Společně s lektorkou, psychoterapeutkou Lucií Pokornou jsme se věnovat sdílení, odpočinku a důležitým tématům jako je psychohygiena, laskavosti k sobě samému a osamostatňování potomka s postižením.

Lektorka Kateřina Englberthová nás v krásných zahradách kláštera uvedla do tajů muzikoterapie, která nás doslova naladila do pozitivní noty a nálady.

Dita Vojířová z Tudytam nám představila metodu "Podpora pozitivního chování", která vzbudila u pečujících velký zájem. Ten nás utvrdil v tom, že se chceme propagaci tohoto přístupu nadále a s větší intenzitou věnovat.

Děkujeme všem zúčastněným, lektorům a asistentům a rádi přenecháme závěrečné zhodnocení účastnici Olze, která naši akci navštívila se synem Andym:

"Děkujeme kolektivu SPMP za krásný víkendový pobyt v Praze, 8.-10.9.2023.

Zvolili jste pro nás nádherné místo Kapucínského kláštera vedle Lorety, kde jsme našli i příjemná zákoutí pro naší potěchu. A večer, po programu, jsme se prošli na nedaleký Pražský hrad a na Petřín. Projeli se tramvají noční Prahou. Super zážitky pro nás oba.

Program pro rodiče byl zajímavý a inspirativní. Vždycky se na vašich pobytech dozvím něco nového, odpočinu si, seznámím se s rodiči, které řeší podobné věci. A to mě tak nějak nabíjí do dalšího snažení pomoci synovi Andymu v jeho osamostatňování a dalším jeho životě. Také mi pobyt připomene, jak důležité je myslet i na sebe. Dozvěděla jsem se, co pro to můžu udělat já sama  nebo na koho se obrátit. Díky.

Andymu se program moc líbil a užil si každou chvilku.

A poděkování patří i přítomným asistentům, za jejich empatii a ochotu užít si společný čas s našimi potomky naplno.

SPMP patří dík za výběr skvělých studentů – asistentů, za organizaci, za program a celý pobyt.

A na závěr bych ráda poděkovala Lucce, která ochotně pomáhala v kuchyni a umývala za nás kopec nádobí a byla stále usměvavá.

S takovými lidmi je radost být." Olga a Andy z Liberce

Děkujeme!