Praha - podpořte petici proti "pražskému" ústavu v Krásné Lípě

Máme na vás velkou prosbou.

V pražském ústavu v Krásné Lípě se připravuje výstavba nového pavilonu - tím nejen potrvá současný stav, udělají DI mimo Prahu ale ještě rozšíří kapacitu v DZOP v KL. Zatím je známo, že stavba musí být dokončena do konce prosince příštího roku, výstavba má trvat 12 měsíců. Projekt je v plném proudu, mj. už je stanovený stavební dozor. Určitě se začne stavět už na podzim.

Praha tím utratí min. 56 milionů za stavbu a pak každoročně odteče z pražského rozpočtu dalších cca 10 milionů na provoz nové služby, kterou potřebujeme v Praze, v situaci, kdy Praha vyhlásila stop stav na rozvoj sítě služeb. Není to zanedbatelná drobnost a je to urgentní.

Petice je jediný nástroj, o kterém víme, že s ním můžeme dostat toto téma na jednání zastupitelstva, a tím pádem získat pozornost médií i politiků.

Petici naleznete zde.

Potřebujeme 1000 podpisů občanů Hlavního města Prahy do 13. května. Archy do té doby můžete odevzdat v sídle SPMP ČR: Karlínské nám. 59/12, Praha 8 - Karlín, 3. patro.

Během 14. května zpracujeme archy a připravíme podání pro HMP. 15. května se petice odevzdává.

Pokud se nám podaří sesbírat podpisy včas, měly by pražští zastupitelé projednat naši petici na svém jednání 20. června.

Prosíme o tisk oboustranně, citace z Petičního zákona asi stačí mít k dispozici separátně a ukazovat to, kdyby to někdo chtěl vidět.

Prosíme o distribuci petice mezi vaše známé, kolegy a další občany Hlavního města Prahy.