PORADNA

Podpora v osamostatňování

Nabízíme poradenství v oblasti osamostatňování lidí s postižením, plánování a přípravě na samostatný život, a hledání odpovídajících služeb a další podpory.

Mezi pečujícími a jejich dětmi s postižením vzniká silné pouto, které je přirozené a pochopitelné. Děti či blízcí s postižením jsou zranitelnější než ti tzv. bez postižení. Jsou věci, které možná nikdy nedokáží dělat samostatně, a budou tedy vždy potřebovat podporu.

Pomáháme hledat možnosti a způsoby, jak samostatnost vašich dětí zvyšovat, pokud pro to mají potenciál. Kdy začíná proces osamostatňování? Tím okamžikem, kdy se ptáte. Ne v 18 letech, ale již od narození.

Samostatnost neznamená, že vaše děti nebo blízcí s postižením jsou na všechno sami. Společně hledáme služby a další osoby kromě rodičů a dosavadních pečujících, kteří jim mohou poskytovat podporu, a to i v budoucnu.

Lidé s postižením nemají specifické potřeby, ale potřebují specifickou podporu. Jejich potřeby jsou většinou stejné, jako mají lidé tzv. bez postižení – mají svá přání a představy, chtějí domov, kamarády, partnery, partnerky, rodinu, práci, bavit se a žít. Stejně jako všichni ostatní lidé. Společně hledáme cesty, jak tato jejich přání a představy naplnit.
 

Naše poradenství je bezplatné.