Česko-slovinský projekt je v polovině

První polovina spolupráce na projektu Pal4youth vyvrcholila konferencí v Lublani. Slovinští kolegové dokončili příručky ve snadném čtení pro lidi s postižením, inspirované těmi našimi, s tématy: Život ženy, Život muže, Láska, sex a já, Gynekologická prohlídka, Těhotenství, Porod a Sexuální násilí. Na konferenci je prezentovali široké veřejnosti. Ředitelka SPMP ČR Camille Latimier promluvila o přístupu k sexualitě u lidí s postižením v České republice, svou osobní zkušenost s dospíváním a vztahy pak sdílely dvě mladé ženy s postižením a jedna maminka s dcerou. Konference měla velmi dobré ohlasy a my ještě jednou touto cestou děkujeme zúčastněným odvážným dámám!

Brožury v češtině najdete zde: http://www.uzvim.org/?page_id=12

Brožury ve slovinštině a v angličtině zde : http://www.zveza-sozitje.si/pal4youth-2018-2020.html 

O projektu: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details/#project/2018-2-SI02-KA205-014708

Ve druhé polovině projektu se budeme věnovat přímé práci s mladými lidmi s postižením v rámci právě vznikajících skupin v Brně, Praze a Lublani. (Pořád hledáme zájemce! Kontakt na nás ZDE).  Také dokončujeme příručku pro rodiče Jak na dospívání. Již brzy ji budete mít k dispozici – její křest proběhne 25. listopadu 2019 na konferenci v Praze, o které Vás ještě budeme blíže informovat.

Vytisknout stránku Poslat emailem