Série online seminářů o bydlení lidí s mentálním postižením

Vážení a milí členové a příznivci SPMP, srdečně vás zveme k účasti na sérii našich internetových seminářů o bydlení lidí s mentálním postižením. Tyto online semináře pro vás pořádáme každý všední den od 23. do 30. 11. 2020, vždy od 17 do 18:30 hodin, jako náhradu za Národní konferenci, která měla být na bydlení zaměřena. Bohužel se s vámi nemůžeme setkat osobně, ale považujeme za velmi důležité, vám alespoň online formou představit různé varianty bydlení dospělých lidí s postižením. Těšíme se, že s vámi budeme o tomto tématu také moci při seminářích diskutovat. Své zkušenosti nám sdělí zástupci poskytovatelů i uživatelů služeb a další, kterých se téma týká, z Čech i ze zahraničí.

Zde si můžete stáhnout podrobný program celého týdne:
http://www.spmpcr.cz/?ddownload=5965
A zde se přihlaste k účasti na celé akci nebo jen na vámi vybraných dnech: https://forms.gle/xRBgXjXRnd3pLFe89

Harmonogram akcí:

Pondělí 23.11.2020

Bc. Martin Holub, vedoucí sociálního úseku, Chráněni bydlení Naplno (Jindřichův Hradec)

Martin bude mluvit o fungování chráněného bydlení a jak vypadá podpora klientů v různých oblastech života. Ukáže nám, jak žiji lidé s menší a s větší mírou podpory.

Úterý 24.11.2020

Jitka Svobodová, vedoucí sociální rehabilitace Asistence o.p.s. (Praha)

Jitka bude prezentovat model bezbabyt (pronájem bytu pro lidi s postižením) a projekt spolubyt o spolubydlení lidí s postižením a bez něj.

Středa 25.11.2020

Lenka Skálová, vedoucí Podpory samostatného bydlení, Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s. (Praha)

Lenka vám představí službu, která pomáhá nejen lidem s mentálním postižením bydlet a žít v běžném prostředí, využívat přirozené zdroje podpory v jejich okolí a mít aktivní přístup k vlastnímu životu a rozhodování.

Čtvrtek 26.11.2020

Jyrki Pinomaa, President Inclusion Europe a bývalý ředitel Nadace ASPA (Finsko)

Jyrki bude mluvit o svých zkušenostech s bydlením jeho dvou synů, a jak spolu s dalšími rodiči budovali nadaci ASPA, která nabízí bydlení lidem s mentálním a s kombinovaným postižením ve Finsku. Bude tlumočeno do češtiny.

Pátek 27.11.2020

Bc. Ivana Malcharová, DiS, Koordinátorka projektu Homesharing MIKASA  (Ostrava)

Ivana představí aktivitu homesharing, kterou začínají poskytovat v Moravskoslezském kraji pro rodiny s dětmi i dospělými lidmi s autismem. Jedná se o nový koncept pomoci rodinám dětí s autismem s cílem odlehčit rodinám v náročné péči, a to díky sdílené péči o děti či dospělé osoby s autismem prostřednictvím hostitelů.

Pondělí 30.11.2020

Alicia Wood, Learning Disability England (Velká Britanie) (SEMINÁŘ ZRUŠEN ze zdravotních důvodů, budem vás informovat o náhradním termínu)

Alicia je spoluzakladatelkou Learning Disability England a dříve ředitelkou Housing and Support Alliance (Aliance pro bydlení a podporu). Alicia je psychoterapeutka a věnuje svou energii tomu, aby lidé s takzvaným „problémovým chováním“ mohli žít běžný život díky principu zaměřenému na člověka v oblasti bydlení a podpory. Alicia bude mluvit o stárnutí lidí s mentálním postižením a bydlení. Bude tlumočeno do češtiny.

Těšíme se na hojnou účast! A nebojte se techniky, pokud byste měli problém, budeme na telefonu!

Váš tým SPMP

Vytisknout stránku Poslat emailem