Hledáme aktivní rodiče ke spolupráci

Máte dítě s mentálním postižením ve věku 7 – 18 let? Jste z Prahy nebo z Chodska? Zveme vás k účasti v projektu „Z hnízda“, který realizuje Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením ve spolupráci s Jednotou pro deinstitucionalizaci. Hlavním cílem spolupráce je, abychom vám, rodičům dětí s mentálním postižením, pomohli v prosazování širší nabídky komunitních sociálních služeb, které vašim dětem poskytnou kvalitní a dostatečnou podporu v osamostatnění a budoucím životě.

Jistě o budoucnosti svých dětí přemýšlíte již nyní a rádi byste pro ně plánovali „vylétnutí z hnízda“ tak, aby byly zabezpečeny jejich potřeby, rozvoj a míra samostatnosti s podporou, jakou potřebují.

Hledáme vás, aktivní rodiče, kteří se chcete zapojit do vyjednávání o rozvoji komunitních sociálních služeb a podpory pro své děti tam, kde žijete, a chceme vám pomoci je prosadit.

Pokud se zajímáte o to, jaké služby ve vašem regionu existují, a chcete usilovat o to, aby se jejich nabídka rozšířila tak, aby za několik let byla připravena pro vaše děti, pojďte do toho s námi! Připojte se k našim rodičovské skupině v Praze nebo v Chodsku. Díky tomu, že situaci budete řešit s předstihem, je větší šance, že ovlivníte způsob a kvalitu života vašeho dítěte v dospělosti.

  • Zmapujeme situaci sociálních služeb ve vašem regionu.
  • Zprostředkujeme vám dobrou praxi některých fungujících sociálních služeb.
  • Pomůžeme vám zformulovat vaše argumenty pro to, aby vznikaly a rozšiřovaly se vhodné a dostupné služby, které reagují na potřeby konkrétních dětí a mladých lidí a jsou připravené spolupracovat s rodiči, školou, zdravotní péčí apod.
  • Poskytneme vám podporu a spolupráci při vytváření materiálů a postupů pro jednání a prosazování vhodných služeb pro úředníky, média, kampaň, aktivní účast při plánování služeb na úrovni obce, regionu a kraje.

Až si společně ujasníte,  jak si budoucnost svých dětí představujete a jaké služby ve vašem regionu chybí, pomůžeme vám vypracovat plán, na základě kterého budete moci prosazovat svou vizi a činit potřebné kroky, které budou směřovat k vašim cílům – např. rozšíření nebo vzniku nové služby ve vaší lokalitě, která by splňovala nároky na podporu vašich dětí při osamostatnění.

Pokud se chcete o možné spolupráci dozvědět více, přečtěte si více informací o projektu: https://1url.cz/@z_hnizda_info

Kontakt pro Prahu: Jana Stejskalová, jana.stejskalova@spmpcr.cz, 733 688 572.

Kontakt pro Chodsko: Lenka Ticháčková, lenkatichackova35@gmail.com, 724 862 356.

Těšíme se na spolupráci! Je to ve vašich rukách, ale nejste na to sami!

Projekt je financován Nadačním fondem Abakus, který nám zajištuje také profesionální podporu prostřednictvím Advokační akademie.

Vytisknout stránku Poslat emailem