V neděli 24. ledna 2021 ve věku 79 let zemřel náhle Josef J. Veselý zvaný AlBert, náš drahý člen a výjimečný člověk, který se po mnoho letech aktivně a s velkým zápalem podílel na směřování a vývoji naší organizace a který vykonal pro SPMP ČR mnoho dobrého.

Uveřejňujeme slova Ivany Ambrosové, předsedkyně SPMP ČR, z dnešního posledního rozloučení:
Milý AlBerte, naše přátelství trvalo více než třicet let, což mne možná opravňuje Ti toho ještě tolik napsat. Zažili jsme spolu a s celou vodáckou partou spoustu smíchu na vodě i na akcích, viděli spoustu neuvěřitelných věcí v porotě na Videofestivalech, věnovali spoustu práce při zakládání našich organizací SPMP, strávili spoustu hodin nad smlouvami a bouřlivě si vyměňovali názory nad výkladem nové legislativy.
Poslední dobou jsme si také hodně povídali. Při práci na „Sborníku“ a „Ozvěnách“ k 50. výročí SPMP ČR jsi dost vzpomínal a možná trochu i rekapituloval. Vyprávěl jsi o svém dětství, o své práci, životě a s velkou pýchou a láskou o všech svých dětech a vnoučatech. Mluvil jsi ale také o svých zásadách, kterých si se snažil celý život držet. Z toho si vybavuji zejména tři, které si často zmiňoval.
Zaprvé, dělat věci pořádně a naplno, a dát ze sebe vždy něco malého navíc. Tím málem jsi patrně myslel ty stovky rozesmátých a spokojených lidí, s handicapem i bez, na akcích s neuvěřitelnou atmosférou, o které se mimochodem mluví ještě po dvaceti letech.
Důležité pro Tebe také bylo, vybrat si k sobě dobře lidi. K tomu jsi velmi pokorně dodával, že Ty jsi rozhodně měl neuvěřitelné štěstí na úžasné osobnosti, přátele a lidi kolem sebe, bez kterých by to nešlo, a to ve všech etapách svého života. Zároveň, a to trochu nepokorně, tehdy když se všechno dařilo, že Pánbůh tě má prostě rád.
Tu další zásadu jsi poslední dobou zmiňoval častěji a mne si tím dost štval. Byla to zásada a umění včas odejít… Zase jsi to dotáhl. Odešel jsi středem, nečekaně, s grácií v plné síle. Pro nás ostatní bohužel zbytečně brzy. Mohl jsi toho s námi ještě hodně stihnout. Přesto, anebo právě proto, mi dovol na závěr vyjádřit, jakou mi bylo poctou, že jsem patřila mezi Tvé přátele.
Pane J.J.Veselý, Pepo, AlBerte, bylo nám ctí a radostí se s Tebou potkat.
Vytisknout stránku Poslat emailem